Hakkımızda

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sayın Valimiz Ekrem Canalp’ın önderliğinde, Sayın Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz, Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün iş birliğinde “EMEK KADINDAN SEPET HASIRDAN” projemizi hazırladık. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde projemizin açılışını gerçekleştirdik.

                Projemizin amacı öncelikle ekonomik olarak dezavantajlı kadınlar, şiddet gören kadınlar, hazi ve şehit yakını kadınlar, engelli kadınlarımıza sepetçilik konusunda beceri kazandırıp bunun sayesinde istihdama katılımlarının sağlanmasıdır. Daha çok kadınımızın istihdam kazandırılmasını sağlamak için kooperatifimizi kurmaya karar verdik ve 26 Mart 2021 tarihinde KESKÜP kooperatifimizi kurduk.

                Edirne Valimiz Ekrem Canalp, Keşan Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve KTSO Projelerden Sorumlu Seda Havale kuruluş aşamasından itibaren desteklerini esirgemediler. Keşan Sosyal Hizmetler Müdürümüz Nergis Mustafapaşa kooperatifimize atölye temini için kurumumuzun dört dairesini bizlere tahsis etmiştir.
Teşekkür Ederiz